HIIT vs Cardio

Dla moich Kochanych niewiernych Tomaszów Kocham was strasznie za waszą dociekliwość Jak to mawiam dość często, szczerze, bez pierdolenia włażenia w dupę. JESTEŚCIE NAJLEPSZĄ PUBLIKĄ W SIECI, KONIEC KROPKA, ale tym razem, to ja miałem rację

Wg badania opisanego w :
Applied Physiology Nutrition and Metabolism, o nazwie:
Fitness body composition and blood lipids following three concurrent strenght and endurance training modes

Było tak jak mówiłem. Porównano 3 metody treningowe, gdzie:
1) To było trening RT (Resistance Training, czyli trening oporowy) + cardio w dni różne,
2) To trening RT+ cardio łączony tego samego dnia
3) Gdzie było Cardio + RT tego samego dnia.

W kolejnych tygodniach zamieniano RT na HIIT, więc rozkład był:
1) Grupa HIIT + cardio w osobne dni,
2) Cardio + HIIT jednego dnia
3) HIIT + Cardio (wasz schemat McDonalda) tego samego dnia, przerwa była co prawda między treningami max 10 min.

Jak się okazało największe przyrosty VO2max i masy mięśniowej były w 1 grupie, co nie jest zaskoczeniem. Największą utratę tkanki tłuszczowej odnotowano w grupie 1, ale tutaj różnice były ogromne! To nie było w liczbach 5-10%% – jeśli mowa o różnicach – tylko znacznie znacznie więcej.

PS dieta w badaniu była w 100% dograna i całkowicie pod kontrolą przez cały okres badań.
PS 2 Dlatego moi kochani Podopieczni jak wam każę łazić po lesie te 2h TO MACIE CHODZIĆ! Nom
PS 3 Panowie mówiłem Challenge everything. Niestety #siłowniani #miszcze 0 #science #based #knowledge 1. Pozdrawiam.

Link do badania:
https://jyx.jyu.fi/dspace/bitstream/handle/123456789/50748/fitnessbodycompositionandncr2016.pdf?sequence=1

O autorze

Donaj

6 komenatrzy

Zostaw komenatrz
 • #sugestia
  Przeważnie w artykułach naukowych pierwsze użycie skrótu zamieszone jest z jego rozwinięciem w nawiasie, dla przykładu „HIIT (High intensity interval training)” natomiast dalsze użycia nie muszą być objaśniane zakładając, iż czytelnik już wie co dany skrót oznacza. Myślę, że rzecz bardzo pomocna dla osób czytających Twoje artukyłu, które nie mają znacznego obeznania w poruszonych tematach, przez co czytanie czasem nieznanych skrótów może w dużym stopniu komplikować zrozumienie tekstu, jednocześnie zniechęcając do uzyskania dalszych informacji.

  Taka mała sugestia, myślę że bardzo pomocna dla laików zainteresowanych Twoimi postami, jednocześnie umieszanie taki rozwinięć nie jest raczej problematyczne i czasochłonne.

  Pozdrawiam

  • Dziękuję. Powiem tak to nie jest art naukowy, to jest artykuł tylko do wybranej publiki, która była zaciekawiona tym tematem na naszym FanPage-u. Ja nie piszę dla ogółu, a jeśli tak wówczas robię to zgodnie ze sztuką inżynierską. Nie interesują mnie masy, interesują mnie ludzie myślący, którzy mają mózg i wiedzą co to jest google.

   • Reset mózgu, relaksacja całości układu nerwowego, wplyw zielonego koloru wpływa kojąco na wiele układów naszego organizmu, powrót do korzeni, no i oczywiście możliwość spotkania czerwonego kapturka, ew. znalezienia jakiś grzybów na jajówę.
    Pozdro

 • A mógłbym prosić o jeszcze jedno wyjaśnienie. Czy w grupie 1 lepsze wyniki były w czasie treningu RT plus cardio w osobne dni czy HIT plus cardio w osobne dni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów HTML i atrybutów <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2015. Mateusz "Donaj" Donajski

/* ]]> */