Szkolenie – Barki / Odcinek piersiowy kręgosłupa by Adrian Hoffmann & Michał Sawczyn

Szkolenie – Barki / Odcinek piersiowy kręgosłupa by Adrian Hoffmann & Michał Sawczyn

Jakiś czas temu, na specjalne zaproszenie Adriana Hoffmanna, miałem przyjemność wziąć udział w jego szkoleniu. Był czerwiec, piękny poranek, dość ciekawa miejscówka, bo Total Fitness Ochota. Duża siłownia, bardzo przestronnie, recepcjonistka prowadzi nas na dół. Wchodzimy, są już prowadzący. Jeszcze się dobrze nie rozsiadłem, a tutaj już wspaniała niespodzianka, mały poczęstunek od Trec-a w postaci shaker-a, opasek, materiałów promocyjnych, darmowych próbek. Byłbym zaskoczony, ale to nie moje pierwsze szkolenie Trec-a więc znam ich, choć tym razem byli naprawdę hojni. Jednak moment, moment gdzie ja tak galopuje, może najpierw przedstawię prowadzących?

Adrian Hoffmann: To trener personalny, który specjalizuje się w treningu typu core, gdzie główny nacisk kładzie się na umiejętność angażowania mięśni szkieletowych jako całości, a nie poszczególnych ich segmentów. To absolwent AWF-u Gdańskiego, który jak sam pisze sportem zajmuje się od najmłodszych lat. Adriana możecie znać jeszcze z licznych materiałów na kanale YouTube „Zapytaj trenera”, a w tym i z kontrowersyjnych jego instruktarzy na temat siadów.

Michał Sawczyn: To trener personalny, absolwent AWF-u w Gdańsku, pracownik dydaktyczny tej uczelni, trener przygotowania motorycznego oraz wieloletni pasjonat gimnastyki. Jak sam o sobie pisze, w pierwszej chwili kontaktu z podopiecznymi zwraca uwagę na ich stan zdrowia i w ten sposób dobiera do nich swoją wersję treningu „na miarę”.

Teraz jak już wiemy, u kogo miałem przyjemność się uczyć. Obaj ponowie to świetni fachowcy, znający się na rzeczy. Zatem Wiedźmin do brzegu.

Począwszy od samego wejścia czułem się dobrze, otwieram skrypt, a tam zdjęcia slajdów i miejsce na uwagi i własne notatki. Skrypt wydany ładnie, dobry papier, coś trwałego, wiedza którą będę mógł zachować na lata. W luźnej rozmowie i atmosferze „stay cool”, przebrnęliśmy przez pierwsze materiały jakie mieliśmy, czyli całość związana z podstawami teoretycznymi, aby móc odpowiednio podejść do tematu. Chwila przerwy, owoce aż się uśmiechały żeby je schrupać, ale ja jak te trep pierwsze po co sięgnąłem to białko… tak wiem, ale wyglądało tak pysznie J Następnie przeszliśmy do kolejnej fazy, czyli praktyki. Tutaj osobiście odczułem wiedzę i doświadczenie obu Panów bezpośrednio na sobie J Część praktyczna trwała w nieskończoność, była bardzo ciekawa. Wszystko przetestowaliśmy bezpośrednio na sobie, każda teoria miała całkowite pokrycie w praktyce. Cały czas wymienialiśmy się spostrzeżeniami i byliśmy wręcz „zmuszani” przez prowadzących do testowania nowych możliwości. Całość wyglądała jak jeden wielki challenge, gdzie każdy etap sprawiał ciekawe uczucie spełnienia, bo widać było po uczestnikach, że faktycznie odczuwają zmiany jakie zachodzą w ich ciałach pod wpływem tych ciekawych ćwiczeń. Co do samego zasobu ćwiczeń, to nawet ja osobiście kilkoma z nich byłem mile zaskoczony. Kiedy zobaczyłem ćwiczenia wielkich mistrzów, takich jak Dr Kelly Starrett i innych wielkich autorytetów, wiedziałem że Panowie wiedzą co robią. Mało tego znacznej części z tych ćwiczeń nigdy wcześniej nie widziałem, co uważam za coś miłego kiedy jeszcze na szkoleniu wykładowca jest w tej mierze mnie wstanie zaskoczyć. Mało tego jako dodatkowy materiał i absolutny hit oraz bonus, Panowie pokazali jak używać Floss-a jak dokładnie robić wiązanie oraz w ciekawy sposób pokazali zastosowania okluzywnego treningu. Zdarzył się tam mały błąd, co prawda, względem tłumaczenia (chodziło o to, że okluzja blokuje żyły nie tętnice i krew zostaje w mięśniu, a nie odpływa), ale to tylko szczegół techniczny. Każdy miał możliwość na sobie przetestować zastosowanie tej techniki, mało tego każdy z nas też wiązał, także mogliśmy zobaczyć prawdę po obu stronach barykady.

* Zalety:

💣 Bardzo dobrze zorganizowanie szkolenie, dobre, nie tandetne gratisy od sponsora, wyśmienite przekąski.

💣 Wspaniały klimat, niby lekko luźnej atmosfery, która w momencie skupienia przypominała teatralną powagę, co fajnie wprawiało uczestników w nastrój bycia „głodnym wiedzy” wtedy kiedy było to niezbędne.

💣 Prowadzący przechodzili płynni pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami, dobrze i płynnie odpowiadali na pytania kursantów, świetnie tłumaczyli zawiłości poszczególnych ćwiczeń mobilizacyjnych

💣 Skupili się na jednym problemie, który jest w ponad 60% przypadków przyczyną bólu w stawie barkowym, dzięki czemu szkolenie było rzeczowe i konkretne

💣 Zaplecze techniczne bardzo dobrze, każdy z uczestników mógł praktycznie jednocześnie wykonywać dane ćwiczenie, sprzętu absolutnie nie brakowało.

* Wady:

💣 Za mało terminów na kolejne szkolenia. Panowie traktują je bardziej jako exclusive dlatego pewnie tak to wygląda.

 

* Podsumowanie:

Moim zdaniem było to jedno z najlepszych szkoleń na jakim byłem z zakresu mobility i usuwania kontuzji w stawie barkowym oraz problemów związanych z klatką piersiową.

A tak to mniej więcej wyglądało:
Szkolenie 1DSC_0528

 

 

 

DSC_0536 DSC_0521

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

💪💪Zatem niezależnie czy ćwiczysz, czy walczysz, wracasz z tarczą albo na tarczy!💪💪

*Ważne adresy:
Tłuste życie
Szkolenia Mauricz.com
Barbell Brothers – Świetna kadra trenerska
Newsy ze świata grappling-u

O autorze

Donaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów HTML i atrybutów <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2015. Mateusz "Donaj" Donajski

/* ]]> */