Recenzja szkolenia – Viktoria Felkar: Female bodybuilding

Recenzja szkolenia: Viktoria Felkar: Female Bodybuilding

Witajcie Kochani. Wiem, że dawno nie pisałem, ale wiadomo, życie to nie jazda tylko z górki, czasami trzeba nadrobić pracę gdzie indzie i wówczas trzeba przewartościować pewne rzeczy. Jednak bez dalszego ględzenia na temat moich prywatnych problemów przejdę do meritum sprawy jakim jest szkolenie zrobione przez Viktorie Felkar, która będą w Polsce na specjalne zaproszenie SCP i Wojtka Jusiela, miała okazję poprowadzić dla nas seminarium na temat budowania kobiecej sylwetki.

* Kim Ona jest?

Otóż dla tych mniej poinformowanych, pozwolę sobie Was delikatnie wprowadzić. Viktoria Felkar jest doktorantem na: „University of British Columbia” gdzie bada głównie nauki związane z budową człowieka, a dokładnie kinezjologią. Ponadto jest autorem wielu artykułów dla tekich pism, jak „Muscle insider”, czy „Bodybuilding.com”. Ponadto jest autorem prac międzynarodowych, uznanych w środowisku naukowym, uwzględniając w tym takie organizacje jak „Social Sciences and Humanities Research Council of Canada”. Ponadto jest znaną trenerką ze świata kulturystki i fitness sylwetkowego kobiet, mając w swoim port folio wiele znanych nazwisk, tj.: Bree Hunter, Rachel Killam, czy Jen Jewell.

* Omawiane zagadnienia:

Dość szeroki aspekt omawianych zagadnień, gdyż tak naprawdę przeszliśmy przez trening barków, po przez metody budowania pośladka – bardzo skuteczne i ciekawe podejście – na fizjologii PCOS, chorób tarczycowych i innych chorób autoimmunologicznych oraz odzyskiwaniu regularnych miesiączek u kobiet kończąc. Sama prezentacja przedstawiona przez prowadzącą byłą ciekawa, dość dobrze zredagowana i czytelna. Jedyne czego zabrakło to skryptów, ale widać „za oceanem” one rzadko występują. Całość kursu była podzielona na dwa dni, podczas których mogliśmy spokojnie rozmawiać, wymieniać pomysły, a także opowiadać o swoich doświadczeniach. Liczba uczestników byłą dość spora, co znacząco ułatwiało wymianę poglądów. Najwięcej w sumie ja wyciągnąłem, w trakcie rozmów w przerwach, kiedy to prowadząca bez problemu odpowiadała na moje gradobicie pytań z serii: „ile, jak oraz dlaczego”. W sposób jasny i przejrzysty, poprowadziła nas po kobiecej fizjologii, sygnalizacji hormonalnej, w zależności od stanu zdrowia, a także omówiła przykładowe rozpiski dietetyczne zależnie od przypadku, jakim się aktualnie zajmowała.

* Puenta:

Szkolenie dość intensywne, oba dni ciężka praca od 10:00 do 18:00, nawet ja spóźniłem się z fajfem po szkoleniu, w którym omawiałem dalszą część snu polifazowego. Jak dla mnie, jako powiedzmy trenera mającego pewne doświadczenie, na samym szkoleniu, poza może technikami ćwiczeń, nie zyskałem za wiele, ale nadrobiłem straty w trakcie przerw obiadowych. Zdecydowanie wtedy wszelkie sprawy typu: „Dark side of the moon”, zostały przede mną ujawnione, a każda ciekawa informacja spisana i zapamiętana. Zatem czy bym poszedł na to szkolenie jeszcze raz uzbrojony w te informacje które teraz mam? Oczywiście, że tak! Sama technika ćwiczeń oraz tak skrupulatne omówienie zagadnienia PCOS było wystarczającą dawką wiedzy, wartą tych pieniędzy.

 

💪💪Zatem niezależnie czy ćwiczysz, czy walczysz, wracasz z tarczą albo na tarczy!💪💪

 Viktoria Felkar: Female bodybuilding

O autorze

Donaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów HTML i atrybutów <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2015. Mateusz "Donaj" Donajski

/* ]]> */